GLICERYNA roślinna 1kg GLIKOL propylenowy1L BIOMUS
UWAGA: GLICERYNY JEST MNIEJ W OPAKOWANIU, PONIEWAŻ SPRZEDAWANA JEST NA KILOGRAMY 1KG=750ML
ZESTAW:
GLICERYNA ROŚLINNA FARMACEUTYCZNA CZYSTA MIN. 99,5% 1KG
GLIKOL PROPYLENOWY CZYSTY 99,9% 1L
Gliceryna - zastosowanie
Gliceryna, jako dobry rozpuszczalnik tłuszczów i innych lipidów, jest stosowana przy produkcji kremów, pomadek i innych produktów kosmetycznych. Stanowi ważny surowiec do syntezy wielu różnorodnych związków chemicznych, m.in. niektórych gatunków mydeł. Oprócz zdolności do homogenizowania składników produktów kosmetycznych ma też własności nawilżające skórę. Prócz tego gliceryny używa się do produkcji materiałów wybuchowych, a także w garbarstwie (wysusza skórę dzięki silnym właściwościom higroskopijnym).
Kilka zastosowań gliceryny w domu.
- Czyszczenie lustra i okularów. Gliceryna zabezpiecza powierzchnię lustra przed parą wodną w łazience np. podczas gorącej kąpieli. Wystarczy po umyciu lustra przetrzeć je wilgotną szmatką z kilkoma kroplami gliceryny.
- Pogromca kurzu. Domowy sposób na kurz, zwłaszcza przy pielęgnacji ciemnych mebli. Wycierając meble dodaj niewielką ilość gliceryny do wody i ściereczką wyczyść mebel. Gliceryna dokładnie zbierze kurz, nie pozostawi smug.
- Nabłyszczy buty. Gliceryna jest wykorzystywana do pielęgnacji kaloszy bądź sandałów oraz wszelkich akcesoriów wykonanych z gumy. Dodatkowo nadaje im elastyczność.
- Naturalny zmiękczacz do tkanin. Zabezpiecza i utrzymuje miękkość naszych ulubionych ubrań, zwłaszcza wełnianych swetrów. Do płukania rzeczy trzeba dodać łyżkę gliceryny.
GLIKOL PROPYLENOWY:
Glikol propylenowy – organiczny związek z grupy alkoholi. Ma konsystencję oleistej cieczy, bezbarwnej i bezwonnej o słodkim smaku i wysokiej lepkości. Nie jest toksyczny w odróżnieniu od glikolu etylowego. Znajduje liczne zastosowania w przemyśle spożywczym, chemicznym, kosmetycznym oraz medycynie i farmacji.
Glikol propylenowy w kosmetyce.
Wykorzystywany jest do produkcji szerokiej gamy produktów kosmetycznych. Glikol propylenowy dodawany jest do płynów do płukania jamy ustnej oraz past do zębów, dezodorantów w sztyftach. Jest jednym ze składników peelingów z kwasami AHA oraz nośnikiem zapachów w olejkach do masażu i olejkach zapachowych. W przemyśle kosmetycznym jest ceniony za właściwości zwiększenia nawilżenia skóry oraz przeciwdziałania rogowaceniu naskórka i możliwości usunięcia przebarwień i blizn na skórze. Glikol propylenowy zwiększa wchłanianie substancji odżywczych w głąb skóry. W kosmetyce glikol propylenowy jest wykorzystywany w maksymalnym stężeniu 50 %.
Glikol propylenowy w i farmacji i medycynie.
W farmacji stanowi płyn na bazie, którego produkowane są leki. Glikol propylenowy nie działa na organizm człowieka. Jego zadaniem jest ułatwienie rozprowadzenia składników czynnych leku, co ułatwia jego konsystencja. Głównie rozpuszczane są składniki lecznicze w glikolu propylenowym, nieposiadające zdolności mieszania się z wodą.
Glikol propylenowy systematycznie jest wydalany z organizmu, nie ma możliwości skumulowania go ciele. Glikol dostarczany organizmowi częściowo zostaje wydalony przez nerki, a pozostała część rozkłada się do kwasu mlekowego i propionowego. Oba kwasy są produktami procesów biochemicznych, które naturalnie występują każdego dnia w organizmie człowieka i dostarczają mu energii. Prowadzone badania nad glikolem propylenowym wykazały, że jest substancją nietoksyczną, bezpieczną dla organizmu.
Glikol w przemyśle spożywczym.
Wykorzystywany jest masowo w produkcji artykułów spożywczych. W produktach żywnościowych można go znaleźć pod oznaczeniem E1520. Jest znanym konserwantem lub emulgatorem oraz jednym ze składników aromatów i barwników.
Opis
- EAN
- 5902409411157
- Kod producenta
- Biomus
- Stan
- Nowy
- Producent
- Biomus
- Waga produktu z opakowaniem jednostkowym
- 2
- Wyrób medyczny
- nie
- Nazwa odczynnika
- glikol gliceryna