Jakie białko jest najlepsze na redukcję tkanki tłuszczowej?
Jakie białko jest najlepsze na redukcję tkanki tłuszczowej?

Suplementy diety odgrywają istotną rolę w dzisiejszych czasach. Oddziałują na organizm człowieka różnymi metodami, pozwalając na szybsze osiągnięcie wymarzonych efektów. Niektóre z nich przyczyniają się do zwiększenia masy, inne pomagają schudnąć.Co ciekawe, jednym z najskuteczniejszych suplementów diety redukujących tkankę tłuszczową, jest białko.

Białko ma różne zastosowania

Bardzo często można spotkać się z opinią mówiącą o tym, że po białko należy sięgać jedynie wtedy, gdy chce się rozbudować mięsnie. To błąd! Owszem- białko stanowi budulec masy mięśniowej, ale odpowiednio stosowane, może skutecznie przyspieszyć proces redukcji tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak, ponieważ białko, podobnie jak węglowodany i tłuszcze, stanowi niezbędny makroskładnik. Brak, nadmiar bądź niedobór któregokolwiek z nich zaburza równowagę w organizmie, w wyniku czego między innymi odkłada się niechciana tkanka tłuszczowa.Pamiętaj również, że stosowanie białkajest szczególnie istotne, jeśli oczekujesz efektywnej redukcji masy ciała, bez jednoczesnej utraty tkanki mięśniowej.

Jakie białko na redukcję wybrać?

Rynek oferuje ogromną ilość rozmaitych suplementów diety, jakimi są odżywki białkowe. Które są najwłaściwsze przy redukcji tkanki tłuszczowej? Przede wszystkim te składające się z białka serwatkowego pochodzenia zwierzęcego. Najlepiej sięgać po preparaty typu WPC, WPH oraz WPI. Dla niewtajemniczonych przedstawiamy krótkie objaśnienie tych często niezrozumiałych skrótów.

WPC to nic innego jak koncentrat białka serwatkowego zawierający mniej więcej 85% białka.Suplement tego typu należy do najtańszych, co niestety przekłada się na najdłuższy czas przyswajalności, który trwa od 2 do 4 godzin. Jeżeli należysz do osób uczulonych na laktozę, powinieneś sięgnąć po WPH, czyli hydrolizaty, ponieważ zawierają do 100% białka. Są przy tym najszybciej przyswajalne, a co za tym idzie – najdroższe. WPI natomiast to preparaty „pośrednie” między WPC, a WPH. Są izolatami z zawartością do 95% białka, które wchłaniają się około godziny.

Wiedza w pigułce

Podsumujmy zgromadzone dotychczas informacje. Po pierwsze, białko jest suplementem jak najbardziej skutecznym, jeżeli chodzi o redukcję. Pozwoli zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej, nie wywołując przy tym uszczerbku na tkance mięśniowej. Po drugie, wybierając tego typu preparaty, warto zwrócić uwagę na konkretne oznaczenia. Jeśli dążysz do redukcji, sięgnij po suplementy oparte na białku serwatkowym. Najlepsze są preparaty typu WPC, WPH oraz WPI.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

olimpiafit suplementy odżywki spalacze tłuszczu kreatyna białko masa siła bcaa, witaminy i minerały treningi ćwiczenia podnoszenie ciężarów

.
Sklep internetowy od home.pl